POTVRZENÁ ÚČAST 2019     Kanada  Francie    Litva Nizozemí Norsko  Rumunsko Slovensko Švýcarsko Velká Británie USA 

Zprávy

Slovenský MiG-29 nebude nad Mošnovem chybět ani letos

18.08.2015, 15:05

Také během letošního ročníku Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR nebudou diváci ochuzeni o oblíbenou letovou ukázku stíhacího letounu MiG-29AS slovenského letectva.

Ruská nadzvuková stíhačka, která tvoří páteř slovenského letectva, je již tradičním a návštěvníky akce velmi žádaným účastníkem dynamických ukázek, které předvádí každoročně již od roku 2010. V roce 2012 slovenští letci předvedli dokonce simulovaný vzdušný boj, neboli tzv. dog fight, a o rok později se zapojili do společného průletu s českými letouny k oslavě 20. výročí samostatnosti obou republik a deseti let Slovenska v Severoatlantické alianci.

„Přestože se slovenské letouny MiG-29 ukáží nad mošnovským letištěm již po šesté v řadě, ukázka letových vlastností těchto strojů je velmi působivá a každoročně sklízí u návštěvníků velký ohlas,“ uvádí Zbyněk Pavlačík z Jagello 2000. „Věříme, že nejinak tomu bude letos.“

V letové ukázce se představí letoun typu MiG-29AS, jehož avionika byla vylepšena slovenským letectvem, na statice ho doplní i dvoumístná verze MiG-29UBS, který rovněž patří mezi slovenské vylepšené verze, a transportní vrtulník Mil Mi-17.

Jelikož dochází v současné době k modernizaci slovenského letectva, může se jednat o jedny z posledních vystoupení těchto strojů ve slovenské armádě. Slovensko se snaží odpoutat od stávající ruské techniky, které nyní končí životnost a tak již zmíněné stíhačky MiG-29 nahradí brzy letouny západního typu a dosluhující vrtulníky Mil Mi-17 devět nově zakoupených amerických víceúčelových bojových vrtulníků UH-60M Black Hawk.

 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Czech s.r.o.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
AERO Vodochody
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
MARKETINGOVÝ PARTNER