POTVRZENÁ ÚČAST 2019     Kanada  Francie    Litva Nizozemí Norsko  Rumunsko Slovensko Švýcarsko Velká Británie USA 

Zprávy

DŮLEŽITÉ: Než vyrazíte na akci - bezpečnostní opatření!

17.09.2019, 11:30

Na základě zkušeností z předchozích ročníků Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky Vám opět přinášíme několik důležitých informací, které byste měli vědět ještě před tím, než vyrazíte do areálu akce.

Od počátku se zaměřujeme na zvyšování bezpečnostního standardu na naší akci, a proto platí v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO konají, již řadu let Návštěvní řád. Obdobně je dostupný Kodex akce, u něhož věříme, že skrze několik pravidel přispěje k zajištění našeho primárního cíle, a to dlouhodobé spokojenosti návštěvníků, účastníků a partnerů.

Cíli akce a jejímu programu je vždy nadřazena celková bezpečnost účastníků a návštěvníků. Abychom toto byli schopni dodržet, žádáme Vás, abyste se detailněji seznámili nejen s Návštěvním řádem akce a Kodexem akce, ale i následujícími důležitými upozorněními a pokyny. Zároveň si vyhrazujeme právo zamítnout vstup do areálu nebo vykázat kohokoliv z areálu kdykoliv, a to i bez udání důvodu.

Obdobně jako v loňském roce budou zavedeny bezpečnostní prohlídky na vstupech do areálu, které jsou naprostým standardem pro akce tohoto rozsahu a formátu (např. Colours of Ostrava, Zlatá tretra Ostrava, Olympijský park Ostrava, apod.). Tímto rozhodnutím hodláme nejen zvýšit bezpečnost návštěvníků, ale rovněž se zaměřit na striktnější dodržování zmiňovaných pravidel. Upozorňujeme, že z organizačních důvodů nezřizujeme na akci úschovny. 

Abyste si užili letošní skvělý program, ve vlastním zájmu omezte počet a velikost svých zavazadel, které přinášíte do areálu. Čím méně batohů a objemných zavazadel bude muset být kontrolováno, tím komfortnější a plynulejší bude Váš vstup do areálu. My jsme připravili soubor opatření, které ve spolupráci s Vámi k tomu rovněž mohou přispět:

 • kontroly započnou s dostatečným předstihem na všech branách, a to v 6:30
 • prostory akce budou otevřeny v 8:30
 • centrální parkoviště bude otevřeno od 6:30

Upozorňujeme, že již řadu let dle Návštěvního řádu platí zákaz vnášení střelných zbraní všech kategorií (A, B, C, D) dle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, tedy rovněž zbraní plynových, expanzních, airsoftových, mechanických (kuší, luků apod.), bodných, sečných a řezných zbraní (nožů s dlouhou čepelí, mačet, sekyrek apod.) a jiných předmětů, které mohou být použity jako zbraně (např. baseballové pálky, obušky apod.), či maket připomínajících zbraň. Dále platí zákaz vnášení všech předmětů, které budou z naší strany vyhodnoceny jako nebezpečné.

Další zakázané předměty: pyrotechnické předměty, psychotropní látky (drogy, narkotika), laserová ukazovátka, létající předměty (balónky, rádiové modely letadel, drony, apod.).

Zdůrazňujeme, že pokud bude během bezpečnostní kontroly u kohokoli nalezen některý ze zakázaných předmětů, nebude dané osobě umožněn vstup do areálu. Daný zakázaný předmět bude případně možné dobrovolně odevzdat pracovníkům bezpečnostní agentury při kontrole, avšak bez možnosti vrácení/náhrady. V opačném případě si musí návštěvník zajistit úschovu takového předmětu sám.

Do areálu je rovněž zakázán vstup s domácími zvířaty, a to zejména psy a kočkami, vyjma psů se zvláštním statusem (policejní psi, vodící psi pro ZTP apod.).

Zakázán je také vstup s koly do areálu akce. K jejich úschově slouží tři kolárny, o nichž naleznete více informací zde.

Obecné informace pro návštěvníky, včetně přehledu dopravy naleznete zde

Další důležitá upozornění:
 • Nepouštějte děti na akci samotné. Do areálu je zakázán vstup osobám mladším 15 let bez doprovodu dospělé osoby.
 • Neoblékejte si komplety ani části historických uniforem. Vstup v nich do areálu je zakázán.
 • Ujistěte se, že máte u sebe doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas). Můžete být požádáni ze strany bezpečnostních složek či pořadatelů o jeho předložení.
 • V areálu jsou instalovány kamery. Svým vstupem do areálu souhlasíte s pořizováním, případně zveřejněním audio a video záznamů své osoby.
 • Vstupem do areálu souhlasíte s Návštěvním řádem a Kodexem akce. Jste si zároveň vědomi, že jejich porušení znamená nevpuštění do areálu či vykázání z něj.
   
Naše doporučení:
 • Naplánujte si cestu s dostatečným předstihem a časovou rezervou (hrozí tvorba kolon).
 • Zvažte cestování s velkými batohy a jinými objemnými zavazadly.
 • Děti vybavte chrániči sluchu, kartičkou s kontaktními údaji a v případě malých dětí zvažte jejich účast.
 • Nastudujte si plánek přístupových tras do areálu, plánek areálu a rozmístění jednotlivých sektorů (mají různou barvu a čísla) a východů z něj – usnadníte si tak svůj pohyb a orientaci v areálu.
 • Dávejte pozor na hlášení v reproduktorech a Rádiu DNY NATO (můžete poslouchat komentář programu v mobilu), na velkoplošné obrazovce a čtěte naváděcí tabule.
   

Nejenom Váš nezapomenutelný zážitek z návštěvy Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, ale i zdárný a bezpečný průběh akce je pro nás prioritou. Připravili jsme pro Vás exkluzivní program a snažili se zvýšit Váš komfort a bezpečnost. Věříme, že nebudete lhostejní vůči okolí a spolu s námi přispějete k tomu, že budete z areálu odcházet spokojení. Pokud si všimnete něčeho neobvyklého a podezřelého, co by mohlo naší akci narušit, prosím, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím pořadatelské služby či bezpečnostní agentury. Děkujeme a přejeme Vám příjemně prožité Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky 2019.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
AERO Vodochody
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
MARKETINGOVÝ PARTNER