POTVRZENÁ ÚČAST 2019     Kanada  Francie    Litva Nizozemí Norsko  Rumunsko Slovensko Švýcarsko Velká Británie USA 

Zprávy

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR potvrdily svou výjimečnost!

22.09.2019, 18:44

Návštěvnost XIX. ročníku Dnů NATO v Ostravě & X. Dnů Vzdušných sil AČR, překročila hranici 220 tisíc diváků, což se stává dlouholetým standardem. Víkendový program Dnů NATO vyvrcholil předáním ceny za nejlepší letovou ukázku dle hlasování diváků kpt. Ivu Kardošovi a Martinu Šonkovi, primátorem města Ostravy. Jejich výjimečná show, kterou předvedli při společném vystoupení letounů JAS-39 Gripen a Extra 300, byla vnímána jako poděkování divákům za jejich dlouholetou přízeň. Dny NATO tak jasně dokazují, že právem patří k evropské špičce.

O vysoké mezinárodní prestiži akce svědčí letošní účast 17 zemí, jejichž uniformované složky společně předvedly atraktivní program, který během šestnácti hodin připravil 70 dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi. Program XIX. Dnů NATO v Ostravě & X. Dnů Vzdušných sil AČR byl důstojnou oslavou 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance a 70. výročí od vzniku Severoatlantické aliance. Plochu vyčleněnou pro pozemní dynamické ukázky po celý den obléhaly davy diváků, kteří sledovali každou prezentaci vojáků, policie, hasičů, záchranářů, vězeňské i celní služby. V množství spokojených návštěvníků se místy ztrácela i technika všech zúčastněných složek.

 

„Máme radost, že Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR získávají trvalou přízeň spokojených fanoušků. Patří jim za to náš dík. Současně chci poděkovat všem, kteří naši akci podporují, a kteří se na naší akci organizačně podílejí,“ sdělil Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, hlavní organizátor akce.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se za dobu svého konání staly místem setkání široké veřejnosti, ale i odborníků na problematiku bezpečnosti, státních činitelů a diplomatů. Účastnili se např. Jan Hamáček – první místopředseda Vlády ČR a ministr vnitra ČR, Karel Havlíček– místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu ČR, Lubomír Metnar – ministr obrany ČR, Alena Schillerová – ministryně financí ČR. Poprvé se na akci setkali i Ministři obrany zemí V4, kteří jednali o problematice obrany. Akce také posiluje přátelské vztahy napříč různými ozbrojenými složkami z různých zemí. Nejinak tomu bude i na jubilejním, dvacátém ročníku akce.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
AERO Vodochody
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
MARKETINGOVÝ PARTNER